Vidaus apšvietimas

Stilingi bei modernūs sprendimai

Šviestuvų rūšys

Lubiniai šviestuvai

Lubiniai šviestuvai yra labai svarbūs dėl dviejų priežasčių: jie ne tik yra pagrindinis apšvietimo šaltinis daugumoje kambarių, tačiau jie taip pat nustato visą jūsų erdvės toną. Šio tipo šviestuvai suteikia funkcinį apšvietimą, kad, viską aiškiai matytumėte, tačiau jie taip pat sukuria paryškintas sritis, šešėlius, asmenybę ir charakterį. Visa tai reiškia, kad tinkamų lubų šviestuvų pasirinkimas yra esminė jūsų interjero dizaino ir namų stiliaus dalis.

Pagrindinės šviestuvų rūšys

Jei ieškote lubinių šviestuvų svetainei, galite pasirinkti ką nors puošnaus ir tradicinio arba prašmatnaus ir šiuolaikiško, priklausomai nuo jūsų interjero. Kiekvieno šviestuvo elektros energijos sąnaudos skiriasi priklausomai nuo kiekvienoje naudojamų lempučių skaičiaus. Rinkitės iš įvairių formų, dydžių ir medžiagų, kad rastumėte tobulą sietyną savo namams!

Įleidžiami lubiniai šviestuvai yra tie, kurie kabo arti lubų ir pritraukia minimalų dėmesį, o apšviečia didelį plotą. Šie šviestuvai idealiai tinka namams su žemomis lubomis, taip pat gali būti tinkamas pasirinkimas, jei namuose turite vaikų ar naminių gyvūnų, kuriuos traukia pakabinami šviestuvai. Be to, tokį apšvietimą galima naudoti bet kurioje patalpoje, nepriklausomai nuo apstatymo ir aukščio.

Šie šviestuvai, tai kombinacija sudaryta iš sietynų ir įleidžiamų šviestuvų, kabo maždaug 10–20 cm atstumu nuo lubų. Tokio tipo lubiniai šviestuvai idealiai tinka, kai neturite reikiamo aukščio sietynui, tačiau norite unikalaus šviestuvo, kuris galėtų išsiskirti bendrame interjero dizaine.

Panašiai kaip ir sietynas, pakabinamas šviestuvas kabo žemai, kaip vienas pagrindinis šviesos šaltinis. Tokie šviestuvai sukuria fokusuotą šviesos šaltinį, kuris gali būti ryškus arba blankus, pagal nuotaiką. Galite rinktis iš mažų arba didelių dydžių ir pasirinkti šviestuvo formą, medžiagą. Jeigu atrodo, kad vienos apšvietimo lemputės nepakanka, galite pasirinkti šviestuvų grupę, kuri suteikia erdvei žavesio.

Tai populiarus pasirinkimas, kai namuose reikia paryškinti paveikslą ar kitus akcentus. Linijiniai žibintai suteikia dekoratyvinę atmosferą tam tikrai jūsų vidaus interjero daliai. Jie puikiai tinka svetainėje ir koridoriuose, kad išryškintų jūsų interjero dizaino akcentų grožį. Jei norite paryškinti konkrečią savo erdvės dalį, rekomenduojame pasirinkti šiuos šviestuvus.

Įleidžiami šviestuvai dažniausiai įrengiami lubose esančioje ertmėse. Tokiu atveju juos įjungus šviesa būna sutelkta tam tikrame taške arba labiau išsklaidyta, priklausomai nuo pasirinkimo. Kadangi šviesos šaltinio nesimato, šis šviestuvas tampa švelnesniu jūsų interjero apšvietimo sprendimu.

Į lubų įdubas įmontuoti šviestuvai, apšviečiantys tiek gretimas sienas, tiek lubas. Tokie lubų šviestuvai paprastai suteikia švelnų ir išsklaidytą apšvietimą.

Šviestuvų rūšys

Sieniniai šviestuvai

Sieniniai šviestuvai yra ir funkcionalus, ir stilingas jūsų interjero elementas, suteikiantis daug apšvietimo. Sieniniai šviestuvai pasižymi savo universalumu. Nuo skaitymo lempučių iki veidrodinio apšvietimo, nuo subtilaus interjero akcentų apšvietimo iki kambario apšvietimo – jie gali patenkinti įvairias apšvietimo funkcijas.

Pagrindinės šviestuvų rūšys

Žvakidės tipo šviestuvų yra įvairaus dizaino bei stilių, todėl neturėtų kilti sunkumų rasti tokį variantą, kuris papildytų jūsų interjerą. Daugumoje šio tipo šviestuvų galima naudoti įvairius šviesos šaltinius, įskaitant ir LED lemputes.

Toršerų tipo šviestuvai yra siūlomi įvairiausių stilių. Jų sudėtingas dizainas gali suteikti unikalumo net ir nuobodžiai patalpai. Nors tokio tipo šviestuvai dažniausiai yra gana puošnūs, nesunku rasti ir įprastesnio, klasikinio dizaino variantų. Šio tipo šviestuvai yra laikomi taupančiais vietą, nes gali būti montuojami vietoje tradicinių apšvietimo sprendimų, neužimant tiek vietos.

Šio tipo šviestuvai yra patvarūs ir universalūs, todėl galima montuoti daugelyje vietų. Dėl savo unikalios išvaizdos jie yra vizualiai tinkamesni senesniuose namuose ir pastatuose. Dėl daugybės įvairių stilių pasirinkimo, galėsite lengvai rasti tą, kuris puikiai tinka jūsų interjerui.

Dėl savo unikalaus erdvę taupančio dizaino šio tipo šviestuvai puikiai tinka mažesniems namams ir butams, kuriuose yra minimalus dirbtinis ar natūralus apšvietimas. Šviestuvai su svirtimi puikiai tinka virš miegamojo naktinių staliukų, taip pat virš lovų. Kitaip tariant jie yra tinkami ten, kur reikia koncentruoto šviesos kiekio trumpam laikui. Šie šviestuvai paprastai negali pasiūlyti didelės šviesos sklaidos, todėl gali būti ne pats geriausias pasirinkimas toms vietoms, kurioms reikalingas didelis apšvietimas.

Šių šviestuvų šviesos spindulys gali būti nukreiptas į viršų arba į  apačią. Taip pat yra variantų, kurie šviečia aukštyn bei žemyn. Šie šviestuvai yra skirti nukreipti vienodą šviesos kiekį viena arba abiem kryptimis. Dėl savo universalumo ir subalansuoto apšvietimo, šis šviestuvo dizainas gerai tinka beveik bet kokiam interjerui, kuriame reikia sukurti papildomą jaukumą.

Šviestuvų rūšys

Pastatomieji šviestuvai​

Pastatomi šviestuvai ne tik atlieka šviesos šaltinio funkciją patalpoje, bet ir gerai užpildo dideles erdves su mažai baldų. Dėl savo dydžio pavyzdžiui toršerai yra puikus dekoratyvinis apšvietimo sprendimas, kuris gali būti naudojamas įvairioms paskirtims, tokioms kaip skaitymo vietos apšvietimas arba apšvietimas šalia sofos, fotelių. Tuščios neužstatytos vietos kambario kampuose yra puiki vieta tokiems šviestuvams.

Pastatomasis šviestuvas

Pagrindiniai šviestuvų tipai

Populiariausias pastatomo šviestuvo tipas, sudarytas iš pagrindo, tiesios svirties ir tamsinto lempos laikiklio. Šis klasikinis stilius dažnai būna su įvairaus audinio raštais bei atspalviais ir suteikia norimo tono aplinkos apšvietimą.

Funkcionalus ir dekoratyvus šviestuvas, sudarytas iš pagrindo su lenkta svirtimi. Tai aukšti šviestuvai, kurie gali būti naudojami kaip skaitymo apšvietimas arba ten, kur kiti šviestuvų tipai nepasiekia norimo rezultato.

Šie šviestuvai susideda iš trijų kojelių ir gaubto. Jie yra dekoratyvūs ir funkcionalūs, tinkantys daugeliui interjero stilių nuo modernaus iki klasikinio.

Tradiciniai toršerai negali būti reguliuojami taip, kad visada jų skleidžiama šviesa pasiektų norimą vietą. Reguliuojami pastatomi šviestuvai leidžia patogiai bei lengvai reguliuoti šviesos kritimo aukštį ir kampą, kad apšvietimas būtų visuomet tinkamas, pagal individualius poreikius.

Šviestuvų rūšys

Staliniai šviestuvai

Staliniais šviestuvais galite pagyvinti bet kokį interjerą. Nuo naktinio staliuko iki biuro stalo bei skaitymo lempų – platus šių šviestuvų asortimentas apima įvairiausius stilius, papildančius bet kokį interjerą, tuo pačiu metus sukurdamas patogų bei funkcionalų apšvietimą.

Pagrindiniai šviestuvų tipai

Šie šviestuvai, dažnai naudojami ant nedidelių staliukų, yra populiarūs klasikinio stiliaus namuose. Jie įdomūs dėl savo plono dizaino siauru stovu ir mažesniu gaubtu.

Šie šviestuvai naudojami norint sukurti atmosferą ir atkreipti dėmesį į konkretų objektą bendroje erdvėje. Jie gali užpildyti tuščias erdves ir pasitarnauti kaip tikslingas apšvietimo akcentas prie bendro apšvietimo. Šio tipo šviestuvai būna įvairių formų ir dydžių nuo išskirtinio dizaino iki tradicinių stalinių šviestuvų.

Šio tipo šviestuvai turi apverstą gaubtą, kuris nukreipia šviesą į viršų. Šie šviestuvai primeną senovinį fakelą, todėl yra itin skoningas interjero dizaino elementas.

Naujausio tipo modernūs šviestuvai, kurie turi reguliavimo nuotoliniu būdu galimybes. Reguliavimui paprastai pasitelkiamas išmanusis telefonas su specialia programėle. Šviestuvus galima ne tik įjungti bei išjungti bet ir keisti apšvietimo intensyvumą bei spalvas.